Rekreační středisko
  Úvodní informace

Sport a volný čas

Okolí Rumburka je protkáno cyklostezkami s moderním značením, pro pěší turisty jsou k dispozici naučné stezky a značené turistické trasy. Mimořádně lákají Jetřichovské skály, soubor skalních stěn a ostrohů tvořících pískovcové skalní město v západní polovině Českého Švýcarska. Doporučujeme shlédnout Pavlínino údolí s vyhlídkovými skalami, zbytky strážného hrádku Sokolí z konce 14. století (sloužil jako úkryt loupeživého rytíře), do kterého se dá vstoupit pouze po schodech ve skalní puklině, Malá Pravčická skála, Mariánská skála, Vilemínina skále, Ostroh, Šaunštejn.

Běžecké trasy najdete hlavně v okolí Jiřetína pod Jedlovou. Na Jedlové jsou také lyžařské vleky. Sjezdovka je i u Dolní Poustevny, v případě potřeba zde stříkají na svah umělý sníh.

Z Rumburka je snadno dostupný je Národní park České Švýcarsko se stovkami značených horolezeckých cest.

V jízdárně Šíran, kam je možné z rekreačního střediska dojít pohodlně pěšky, si lze pronajmout koně a vyrazit do zdejšího členitého terénu - tel.: 412 379 639

Skvělé zážitky nabízí výlet do Kyjovského údolí, které je zvláště na jaře doslova zaplavené barvami kvetoucích rododendronů.

 

 
 
webmaster: Petr Šefr, ALFA reklama Příbram